برترین ها از دید کاربران

پشتیبانی سایت


    آخرین بروزرسانی : 99/09/09   
    تلفن پشتیبانی و پیگیری سفارشات : 09304114484

آمار بازدید سایت

  • بازدید کلی: 237530
  • کاربران آنلاین: 15
  • کاربران مهمان: 4
200000 ریال

براي پيشگيري و درمان وابستگي روز افزون افراد جوامع پيشرفته و نوپا به مواد و رفتارهاي فلج كننده زندگي روزمره كتاب هاي با شمارگان زياد به چاپ مي­ رسد. كتاب دكتر هرشل از اين جهت براي ترجمه انتخاب شد كه او در نگرش خود به موضوع اعتياد به درمان بيماري هاي مغزي قبل از شروع برنامه درمان سوء مصرف مواد تاكيد مي­ كند. 

     بنظر دكتر هرشل بيماري هاي مغزيِ مستقل از اعتياد و بيماري­هاي مغزيِ احتمالاً پيامد اعتياد، هردو بايد همسان و هموزن با وسواس علمي و با استفاده از تكنولوژي هاي مپينگ مغز شناسايي گردند. بعد از تشخيص اين بيماري­ها كه ممكن است گاهي مجموعه­اي از نارسايي­هاي عصبي باشد با برنامه درماني همراه با دارو مغز فرد معتاد تحت كنترل او آورده شود. 

         از اين روست كه نگرش دكتر هرشل مورد توجه يكي از مترجمين، كه خود مركز درمان سوء مصرف مواد را با 15 سال سابقه پزشكي مديريت مي­ كند، قرار گرفت. اميد اينكه ترجمه اين كتاب به غناي تئوري جامعه پزشكي درگير درمان و پيشگيري اعتياد كمكي كرده باشد. 

                                                                   

120000 ریال 100000 ریال
کاغذ گلاسه اعلا با کیفیت چاپ عالی
50000 ریال
در کتاب حاضر سعی شده است موضوع ريتم­های زيستی، و اهميت آن در علوم پزشکی و زندگی ما مورد توجه قرار گيرد، در عين حال، تلاش گرديده به جنبه هاي تازه و ناشناخته­اي از فلسفه آموزه­هاي ديني نيز بپردازد و نقش توجه به عامل «زمان»، در به کار بستن دستورات دينی را به شکلي ساده و در عين حال مستند، براي مسلمانان فراهم آورد

سابقه تأمل در موضوع کتاب حاضر توسط نويسندگان، به بيش از  25 سال قبل برمي­گردد، زماني که در طي دوران دانشجويي بحث و گفتگوهاي علمي و تأملات ديني در اين زمينه آغاز شد و به تدريج با تأملات عميق­تر و فرضيه­سازي در اين موضوعات، ايده کارهاي تحقيقي چندي فراهم و درطول زمان شکل گرفت. اگرچه توفيق ارائة برخی از بخش­های اين کتاب، در زمان­های مختلف در برخی از سمينارها و کنگره های علمی دانشگاهی برای نويسندگان نوشتار حاضر فراهم آمد، اما متأسفانه مجال برای ارائة کامل موضوع، در قالب يک کتاب، تا به امروز دست نداده بود. اما به لطف خداوند منان، در نهايت، در لابلاي اشتغالات فراوان آموزشي و پژوهشي دانشگاهي، فکر جمع بندي اين موضوعات و ارائة آنها در قالب کتاب حاضر حاصل گرديد و اينک خداوند متعال را شاکريم که پس از سال ها، آرزوي نشر اين کتاب جامه عمل پوشيد و در دسترس علاقمندان و مشتاقان به اين گونه مباحث قرار گرفت.                                                                            
مؤلفين- رمضان مبارک 1432