برترین ها از دید کاربران

پشتیبانی سایت


    آخرین بروزرسانی : 99/09/09   
    تلفن پشتیبانی و پیگیری سفارشات : 09304114484

آمار بازدید سایت

  • بازدید کلی: 245767
  • کاربران آنلاین: 15
  • کاربران مهمان: 5
300000 ریال 280000 ریال

سالانه انسانهای زیادی بر روی کره زمین در معرض ترومای سر و گردن و نواحی دیگر بدن قرار می­گیرند. مکانیسمهایی که یک مصدوم ممکن است در اثر آن دچار ترومای سر و گردن یا مولتی تروما قرار بگیرند متعدد می­باشد و حتی با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن جوامع، روز به روز بر تنوع آنها افزوده می­شود؛ بر اساس آمار موجود، تصادفات جاده­ای و سقوط از ارتفاع و حوادث حین کار، مهمترین علل شایع مراجعات روزانه بیماران مصدوم به اورژانس و مراکز درمانی را شامل می­شوند. تروما در حین تفریح و ورزش، افتادن اجسام از بلندی بر روی سر و گردن و در نهایت اقدامات خودآزاری و دیگر آزاری از جمله اقدام به خودکشی و کودک آزاری از مکانیسمهای دیگر تروما در مراجعین روزانه به اورژانسها هستند.

امروزه با توجه به شیوع تروما و عوارض آنها در جوامع مختلف سالانه منابع هنگفتی صرف پروژه­های آموزشی و پژوهشی در مورد روشهای پیشگیری اولیه و ثانوی و ثالث می­شوند. دانش برخورد با اورژانسهای نوروسرجری هر روز باید نوسازی و بروز رسانی گردد. هنوز نیاز هست تا تشخیصها دقیقتر و درمانها مؤثرتر و کاری­تر گردند. همزمان با وسعت تافتن و افزایش تنوع موارد اورژانس نوروسرجری، درمانها نیز باید گسترش و تکامل بیابند.

پزشکان اورژانس و متخصصان نوروسرجری، طب اورژانس یا هر پزشک مرتبط با مصدومان ترومایی باید ضمن آشنایی با استانداردهای مراقبتی برخورد با بیماران ترومای نوروسرجری، آماده انجام اقدامات تشخیصی و شروع یا ارجاع بموقع جهت آغاز مداخلات درمانی و نجات بخش برای بیماران انتخابی باشند. شناسایی مکانیسم تروما و انجام اقدامات بموقع تشخیصی و درمانی کمک شایانی به درمان و پیشگیری از عوارض مختلف آنها می­کند و در کاهش مرگ و میر و آسیبهای اجتماعی ناشی از نواقص و معلولیتهای قابل پیشگیری نقش بسیار مؤثر و جدی خواهد داشت.  

200000 ریال

با وجود پیشرفتهای مهم در علم پیشگیری، ایست قلبی به عنوان یک مشکل سلامت مهم جامعه و علت اصلی مرگ در بسیاری از قسمتهای جهان باقی است. متاسفانه، احیای بیماران از جمله مهارت‌هایی است که در کشور ما به‌ صورت همگانی درنیامده است و تنها به افرادی همچون پزشکان و پرستاران و پرسنل اورژانس‌ها آموزش داده می‌شود. محققان دانشگاه پنسیلوانیا با استناد به نتایج یک مطالعه، آموزش احیای قلبی و اصول آن به عموم را ضروری دانستند تا از این طریق، اشخاص صرف‌ نظر از عواملی مانند جنسیت، سن و یا حتی وزن فرد مبتلا به حمله قلبی، برای احیای قلب وی اقدام کنند .